ES projektai 2021-2027

INOVATYVIOS FIZIOTERAPINĖS PRIEMONĖS, DARANČIOS TEIGIAMĄ POVEIKĮ

DIABETO GYDYMUI, SUKŪRIMAS

          Pasaulinė problema. Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, plačiai paplitusi visame pasaulyje. Pasaulinės sveikatos organizacijos bei tarptautinės diabeto federacijos duomenimis 2022 metais pasaulyje diabetu sirgo virš 463 mln. suaugusių (20-79 m.) žmonių. Dėl gyventojų senėjimo, nutukimo, bei neaktyvaus gyvenimo būdo prognozuojama, kad 2045 metais šis skaičius pasieks 700 mln. Esami gydymo būdai, tokie kaip insulino terapija ir geriamieji vaistai, ne visada užtikrina pakankamą gliukozės kiekio              kraujyje kontrolę ir gali turėti šalutinį poveikį. Inovatyvių gydymo metodų, tokių kaip fizioterapinių priemonių kasos ląstelių elektromagnetinei stimuliacijai, sukūrimas gali pasiūlyti naujų galimybių veiksmingai ir saugiai gydyti diabetą. Atsižvelgiant į didėjančią diabeto epidemiją ir inovatyvių jo gydymo sprendimų poreikį, tokios fizioterapinės priemonės kūrimas atitinka pasaulines sveikatos tendencijas, kuriomis siekiama pagerinti gydymo rezultatus ir pacientų gyvenimo kokybę.

          Projekto tikslas ir rezultatai.
Projektu yra siekiama sukurti inovatyvią, nefarmakologinio poveikio priemonę, darančią teigiamą poveikį diabeto gydymui. Fizioterapinės priemonės veikimo principas – elektromagnetinio lauko ir optinės spinduliuotės kompleksinis terapinis poveikis in vivo  žmogaus kasos ląstelėms. Sukurta fizioterapinė priemonė stimuliuotų kasos ląstelių funkciją, padidintų insulino gamybą ir pagerintų gliukozės kiekio kraujyje reguliavimą. Ilgalaikis tikslas – sukurti fizioterapinę priemonę, pritaikytą pagal individualius pacientų poreikius. Tai suteiktų individualų diabeto valdymo metodą, optimizuotą kiekvienam pacientui. Projekto rezultatas  – rinkai būtų pateiktas pasaulio lygiu naujas inovatyvus produktas, skirtas diabeto gydymui nefarmakologinėmis priemonėmis.

          Projekto biudžetas. Projektas atitinka MTEPI prioriteto “Sveikatos technologijos ir biotechnologijos” tematiką “Pažangios taikomosios technologijos asmens ir visuomenės sveikatai” ir yra vykdomas pagal ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonę „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“.  Finansavimas, reikalingas produkto sukūrimui ir parengimui rinkai, sudaro 612 595,34 EUR, iš jų – 472 083,05 EUR  ES fondo skirta finansavimo suma, 140 512,29 EUR pareiškėjo ir partnerio nuosavos lėšos.

          Projekto įgyvendinimas. Projekto įgyvendinimo trukmė du metai, nuo 2024 m. birželio mėn. iki 2026 m. birželio mėn. Projektas yra įgyvendinamas kartu su Partneriu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Projektą vykdysiantis partnerio padalinys – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Endokrinologijos institutas. Projekto MTEP veiklų vadovė Prof. dr. Rasa Verkauskienė. Projekto vadovas Dr. Stasys Taraila.